Language/Swedish/Vocabulary/Types-of-jobs/pl

Z Polyglot Club WIKI
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
This lesson can still be improved. EDIT IT NOW! & become VIP
Rate this lesson:
0.00
(0 głosów)

Swedish-Language-PolyglotClub.png
SzwedzkiSłownictwoKurs od 0 do A1Typy zawodów

Poziom 1[edytuj | edytuj kod]

Witaj w lekcji "Typy zawodów"! Dzisiaj dowiesz się, jakie są różne zawody w języku szwedzkim i w jakich branżach pracują.

Poziom 2[edytuj | edytuj kod]

Oto lista najpopularniejszych zawodów w Szwecji:

Szwedzki Wymowa Polski
Lekarz [leˈkɑːɹts] Lekarz
Nauczyciel [ˈnoːktsɛ.iːl] Nauczyciel
Prawnik [ˈpɾɑːvˌniːk] Prawnik
Inżynier [ɪnˈɧyːnɛɹ] Inżynier
Księgowy [ˈɧœjːɡˌvʊ] Księgowy
Fryzjer [fɾʏsˈɧeːɾ] Fryzjer

Oto kilka ciekawych faktów o szwedzkich zawodach:

  • W Szwecji wiele zawodów jest rejestrowanych, co oznacza, że ​​muszą spełnić określone wymagania i przestrzegać określonych standardów.
  • W Szwecji znaczna część pracowników pracuje w sektorze usług, ale także w przemyśle i rolnictwie.
  • Szwedzki system edukacji zawodowej nazywa się "Gymnasieskola" i pozwala uczniom na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych zawodów.

Oto kilka użytecznych zwrotów, które możesz użyć w pracy:

  • "Hej, jestem nowy tutaj" - "Hej, jag är ny här"
  • "Czy możesz mi pomóc?" - "Kan du hjälpa mig?"
  • "Potrzebuję przewodnika po pracy" - "Jag behöver en guide till arbetet"
  • "Ile godzin pracujesz dziennie?" - "Hur många timmar jobbar du per dag?"
  • "Jakie są twoje obowiązki?" - "Vilka är dina skyldigheter?"

Gratulacje! Ukończyłeś lekcję "Typy zawodów"! Teraz z pewnością poczujesz się bardziej pewny siebie, kiedy będziesz rozmawiał po szwedzku o pracy.

Template:Swedish-Page-Bottom

Contributors

Maintenance script

Create a new Lesson